ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

12.07.2016

Subdodávateľ Jaguara chce v Nitre preinvestovať milióny eur

NITRA 9. júla (WebNoviny.sk) - Firma Gestamp Nitra, s. r. o. plánuje v Nitre preinvestovať 100 miliónov eur a vytvoriť v dvoch etapách 396 nových pracovných miest. V priemyselnom parku Sever postaví v katastrálnom území obce Lužianky lisovací závod na výrobu dielov pre automobilový priemysel, najmä pre automobilku Jaguar Land Rover.

Čítajte viac
12.07.2016

Brexit by nemal ohroziť slovenský automobilový priemys

BRATISLAVA 27. júna (WebNoviny.sk) - Brexit by nemal mať negatívny vplyv na rozvoj slovenského automobilového priemyslu. Ako ďalej pre agentúru SITA komentoval výsledky britského referenda prezident Zväzu automobilového priemyslu (ZAP) SR Juraj Sinay, obchodné podmienky pre vývoz automobilov, prípadne pre niektoré typy subdodávok na britský trh nie je možné v súčasnosti odhadnúť

Čítajte viac
19.05.2016

Automobilky chystajú v lete zaujímavý projekt

Zväz automobilového priemyslu (ZAP) SR otvorí v lete Automobilovú Junior akadémiu 2016 (AJA). Zväz začne novú akadémiu v spolupráci s automobilkou Volkswagen Slovakia, PSA Groupe Slovakia, KIA Motors Slovakia a so Strojníckou fakultou STU v Bratislave, Materiálovotechnologickou fakultou STU so sídlom v Trnave a Žilinskou univerzitou v Žiline. Prvý ročník AJA sa otvára 11. až 15. júla v Trnave, 25. až 29. júla v Žiline a 22. až 26. augusta v Bratislave. Na tlačovej konferencii o tom informoval prezident ZAP Juraj Sinay.

Čítajte viac
28.04.2016

Trnavská PSA odhaduje, že tento rok vyrobí 315-tisíc áut

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) - Francúzska automobilka PSA Peugeot Citroën v Trnave odhaduje tohtoročný objem výroby na úrovni 315 tisíc vozidiel. Odhad tak predstavuje zhruba 4-percentný rast produkcie v porovnaní s minulým rokom.

Čítajte viac
28.04.2016

Valné zhromaždenie ZAP SR prijalo nasledovné komuniké

BRATISLAVA 22. apríla (WBN/PR) - Dňa 20.4.2016 sa uskutočnilo Valné zhromaždenie Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky, ktorého sa okrem iných zúčastnil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR pán Peter Plavčan a štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR pán Vojtech Ferencz.

Čítajte viac
28.04.2016

Počet vyrobených vozidiel presiahol milión

BRATISLAVA 21. apríla (WBN/PR) - Na Slovensku bolo v roku 2015 vyrobených rekordných 1 038 503 automobilov. Oproti minulému roku je to nárast o takmer 70 tis. vozidiel. Slovenský automobilový priemysel aj v minulom roku potvrdil stabilne silnú pozíciu v slovenskej ekonomike o čom svedčí aj 44%-ný podiel výroby automobilov na celkovom priemysle Slovenska, ako aj 40%-ný podiel na celkovom slovenskom exporte. Podľa predstaviteľov Zväzu automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) je v súvislosti s významom automobilového priemyslu pre slovenské hospodárstvo nevyhnutné začleniť aktuálne potreby sektora do priemyselnej politiky krajiny.

Čítajte viac
28.04.2016

O priemyselný park v Nitre majú firmy záujem, dôvodom Jaguar

NITRA 14. apríla (WebNoviny.sk) - O priemyselný park v Nitre je aj vďaka príchodu automobilky Jaguar Land Rover veľký záujem. Spoločnosť Nitra Invest v súčasnosti rokuje so 16 potenciálnymi investormi. Každý z nich deklaruje, že by zamestnal od 100 do 400 ľudí. "Dopytovaná plocha je okolo 35 hektárov. K dispozícii pre investorov máme 80 hektárov," povedal v rozhovore pre agentúru SITA konateľ spoločnosti Nitra Invest Ondrej Ščurka ml. Jeden z investorov by zamestnal 300 ľudí a záujem má o šesť hektárov pôdy. "Čaká len na to, či dostane zákazku od Jaguara Land Rover alebo nie," dodal Ščurka ml.

Čítajte viac
20.04.2016

ŠKODA Superb SportLine na bratislavskom autosalóne

BRATISLAVA 20. apríla (WBN/PR) - ŠKODA predstavila na bratislavskom autosalóne v exkluzívnej slovenskej premiére športovo ladený model ŠKODA Superb SportLine. Cena výbavou nabitej novinky začína od 31 590 €. Výstavnú premiéru absolvoval aj ďalší športový model - Octavia RS s pohonom 4x4. Návštevníkom autosalónu sa predstavili aj modely Fabia Combi a Rapid Space...

Čítajte viac
19.04.2016

AUTOSALÓN 2016 Bratislava - fotoreportáž

Bratislava 19. apríla (TASR) - Dve európske a vyše 70 slovenských premiér pripravili pre návštevníkov výrobcovia, díleri a organizátori Autosalónu v bratislavskej Inchebe.

Čítajte viac
07.04.2016

Nové nástroje na začisťovanie plastových dielov v automobilovom priemysle

Spoločnosť Techni Trade s. r. o., predný český výrobca a dodávateľ rezných nástrojov a aplikátorov kvapalín pre automobilový priemysel rozširuje svoju ponuku začisťovacích nožov a skalpelov o nové držiaky s označením H1077 a H1075.

Čítajte viac
29.03.2016

Tesla neplánuje závod v Európe, rokovania so SR nevyvrátila

BRATISLAVA 25. marca (WebNoviny.sk) - Americká spoločnosť na výrobu elektromobilov a energetických zásobníkov Tesla nemá v súčasnosti žiadne plány postaviť továreň v Európe. Spoločnosť to uviedla pre agentúru SITA. Rokovania s Ministerstvom hospodárstva SR však firma nepoprela, no ani nepotvrdila a k žiadnym ďalším otázkam sa nevyjadrila.

Čítajte viac
18.03.2016

Analýza automobilového odvetvia SR 2015

V spolupráci portálov www.ipdap.sk , www.okba.sk a www.finstat.sk sme spracovali novú analýzu slovenského automobilového priemyslu 2015 ktorá sa zameriava na informácie o finalistoch a ich dodávateľoch v rámci SR. Členovia si po prihlásení môžu stiahnuť elektronickú verziu SK.

Čítajte viac
25.01.2016

Motocykel 2016

V bratislavskej Inchebe bola od 10. do 13. marca najväčšia koncentrácia motoriek a krásnych žien na Slovensku. Výstava MOTOCYKEL priniesla exkluzívnu prehliadku motoriek najznámejších značiek.

Čítajte viac
07.03.2016

Ponuka projektu G2B pre firmy

 

Čítajte viac
01.03.2016

ŠKODA VisionS predstavuje budúcnosť značky

BRATISLAVA 1. marca (WBN/PR) - ŠKODA predstavila na tlačovej konferencii na ženevskom autosalóne atraktívnu dizajnovú štúdiu VisionS. V nasledujúcich rokoch bude mladoboleslavská automobilka postupne rozširovať svoju ponuku v segmente SUV. Štúdia ŠKODA VisionS napovedá, ako by mohol vyzerať automobil kategórie SUV značky ŠKODA, ktorý bude väčší ako Yeti a ktor

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac