ipdap
IPDAP

Home  |  Produkty  |  Členovia  |  Registrácia  |  Inzercia  |  Kontakt  |  Reklama  | IPDAP GROUP |   

30.10.2016

Hyunnam rozšíri výrobu na Slovensku, prácu nájde 240 ľudí

BRATISLAVA 21. októbra (WebNoviny.sk) - V priemyselnom parku v Krásne nad Kysucou by malo vzniknúť 240 nových pracovných miest. Spoločnosť Hyunnam SK totiž plánuje rozšíriť svoju výrobu. V parku postaví nový závod na výrobu odlievaných komponentov pre automobilový priemysel. Do výstavby novej výrobnej haly a do nových technológií chce investovať takmer 17 miliónov eur.

Čítajte viac
03.10.2016

17.10.2016

Elektronické schránky povinné od 1.7.2017 podľa e-Government + praktické ukážky

Pozývame Vás na seminár  Elektronické schránky právnických subjektov  povinné od 1.7.2017 + praktické ukážky,  zameraný na praktické postupy pre aktiváciu elektronických schránok podnikateľa.

Čítajte viac
06.10.2016

Ako efektívne inicializovať elektronickú schránku pre právnický subjekt

Povinná aktivácia na doručovanie sa týka elektronických schránok právnických osôb a zapísaných organizačných zložiek so sídlom v SR. Aktivácia na doručovanie zabezpečí, aby sa do elektronickej schránky dali doručovať úradné rozhodnutia. Netýka sa malých živnostníkov – teda fyzických osôb - podnikateľov. Povinnosť mať aktívnu takúto schránku je pre firmy do 1. januára 2017.
Čítajte viac
30.10.2016

ZAP SR: Projektom SPICE prepájame študentov s praxou

Bratislava – 17. október 2016 Zväz automobilového priemyslu Slovenskej republiky (ZAP SR) spolu so slovenskými technickými univerzitami a zástupcami slovenských podnikov pripravili pre študentov záverečných ročníkov vysokých škôl technického zamerania projekt SPICE (Students program of integrated company education), ktorý prepája vysokoškolské vzdelávanie s praxou, zvyšuje odbornú kvalifikáciu študentov a ich možnosť plnohodnotne sa zapojiť do pracovného procesu

Čítajte viac
03.10.2016

Kariéra priemyselných inžinierov v Brose

Otázky na Ľuboslavu Müllerovú z personálneho oddelenia Brose Prievidza
 
Ako vyzerá bežný pracovný deň priemyselného inžiniera?
Neexistuje žiadny "bežný" pracovný deň - to je to, čo robí prácu v Brose zaujímavú a pestrú.
Čítajte viac
30.10.2016

Adient bude mať svoje hlavné prevádzky na Slovensku

NEW YORK / BRATISLAVA, 16. september 2016 (WBN/PR) – Prvé stretnutie v New Yorku s investormi (Investor Day) bolo pre spoločnosť Adient významným míľnikom na jej ceste k plánovanému vstupu na newyorskú burzu cenných papierov (NYSE:ADNT). Vstup je plánovaný na 31. októbra 2016. K spomínanému dátumu spoločnosť Johnson Controls odčlení svoje aktivity vo výrobe automobilových sedadiel a interiérových komponentov do samostatnej spoločnosti Adient. Nová spoločnosť sa s viac ako 4 000 zamestnancami a ôsmimi prevádzkami na Slovensku stane jedným z kľúčových zamestnávateľov v slovenskom automobilovom priemysle.

Čítajte viac
08.09.2016

European Study Tour – unikátny týždeň

8. septembra (PR) Autor: Matúš Višňanský, IPA Slovakia, s.r.o.
Chceme sa zlepšovať, no nevieme ako ďalej. Trpíme podnikovou slepotou a radi by sme sa inšpirovali „u lepších“. Naši ľudia tvrdia, že metódy ktoré chceme aplikovať, nikde nefungujú a chceli by sme im ukázať pozitívne príklady. Pri stretnutiach vo firmách tieto vety často zaznievajú z úst manažérov, ktorí chcú s týmito problémami pomôcť. Jednou z foriem „pomoci“ môže byť exkurzia, kde sa dajú mnohé veci „ohmatať“ z praktickej stránky. Nie nadarmo sa vraví: „Lepšie raz vidieť ako sto krát počuť“.

Čítajte viac
12.09.2016

Ďalší investor z automobilového odvetvia mieri na Slovensko

BRATISLAVA 9. septembra(podnikam.webnoviny.sk)Do Zlatých Moraviec mieri investícia za 18 miliónov eur. Presne toľko chce do výstavby nového závodu investovať zatiaľ neznámy investor z automobilového odvetvia. V závode sa budú vyrábať automobilové komponenty. „Nový závod bude strojársko-elektrotechnického zamerania. Navrhovaná činnosť bude patriť priemyselnému koncernu, ktorý je ako celok významným svetovým producentom v oblasti strojárskeho priemyslu,“ uviedla spoločnosť Ardis, ktorá má na starosti výstavbu závodu, v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Čítajte viac
12.09.2016

Slovensko má v rebríčku TOP firiem regiónu 45 spoločností

BRATISLAVA 3. septembra (WebNoviny.sk) - Slovensko má v rebríčku 500 najväčších spoločností severnej a východnej Európy podľa obratu za minulý rok 45 firiem, teda o šesť viac ako v roku 2014. Z tohto hľadiska si najviac polepšila automobilka Volkswagen. S ročným obratom 7,2 miliardy eur postúpila v rebríčku TOP desať regiónu o jednu priečku na 9. miesto. Vyplýva to z najnovšieho rebríčka Coface CEE TOP 500 spoločnosti Coface. "Slovenské firmy medziročne posilnili pozíciu a odhad na rok 2016 potvrdzuje pozitívny výhľad pre rast zamestnanosti a celkovej produkcie, vyjadrenej v objeme tržieb," uviedol country manažér Coface Slovensko Juraj Janči.

Čítajte viac
12.08.2016

Aktivácia e-schránok sa začala, je potrebné vedieť sa do nich prihlásiť

BRATISLAVA 2. augusta (podnikam.webnoviny.sk)Proces aktivácie elektronickej schránky je v súčasnosti už v zásade nezvratný, 1. augusta sa začal povinne zo zákona o e-Governmente. O nič nebolo potrebné žiadať, spustil sa automaticky, pričom aktivácia schránok je úlohou Úradu vlády Slovenskej republiky, ktorý je správcom modulu elektronických schránok.

Čítajte viac
01.08.2016

SOVA Digital: Evolučné procesy Industry 4.0 treba brať vážne

BRATISLAVA 26. júla 2016 (WBN/PR) - Spoločnosť SOVA Digital napĺňa svoj strategický program zameraný na jednoduchý a bezproblémový nábeh klientov na vlnu technologických inovácií nazývaných Industry 4.0. Jeho súčasťou je priblíženie a vysvetlenie procesov a pojmov, poradenstvo v oblasti dizajnovania a optimalizácie výrobných procesov v podnikoch v súvislosti s globálnymi technologickými zmenami. Ak chcú firmy prežiť, musia byť schopné prispôsobiť sa zmenám. Evolučné procesy Industry 4.0 je potrebné brať vážne a začať, či pokračovať zodpovedne v prispôsobovaní.

Čítajte viac
01.08.2016

Na rozhodnutí Jaguaru investovať v Nitre sa nič nemení

BRATISLAVA 26. júla (WebNoviny.sk) - Na zámere britskej automobilky Jaguar Land Rover postaviť nový závod pri Nitre rozhodnutie voličov vo Veľkej Británii o vystúpení z Európskej únie nič nezmenilo. Potvrdil to na utorňajšom stretnutí s novinármi Alexander Wortberg, ktorý má slovenský závod v koncerne na starosti.

Čítajte viac
18.07.2016

Automotive Suppliers CEE - Congress & Exhibition

Cieľom tejto konferencie je vytvoriť priestor na diskusiu medzi dodávateľmi automobilového priemyslu, odbornou verejnosťou a relevantných odborných inštitúcií a spoločne hľadať riešenia v ďalšom rozvoji automobilového priemyslu na Slovensku. Využite príležitosť sa stretnúť s elitou slovenských dodávateľov automobilového priemyslu, vypočujte si zaujímavé a odborné prednášky, navštívte výstavu dodávateľov a získajte novéobchodné kontakty. Dvojdňová konferencia je spojená s výstavou a koná sa:

29. - 30. novembra 2016

Hotel Holiday Inn, Žilina

Čítajte viac
15.07.2016

Povinná aktivácia schránok právnických osôb

Upozorňujeme, že 1. augusta 2016 budú v zmysle zákona č. 305/2013 Z. z. o e-Governmente všetky elektronické schránky právnických osôb zriadených na ústrednom portáli automaticky aktivované na doručovanie.

Aktivácia elektronickej schránky umožní jej využívanie na elektronické doručovanie úradných rozhodnutí od orgánov verejnej moci. V praxi to znamená, že od augusta môžu byť do elektronických schránok právnických osôb doručované úradné rozhodnutia v elektronickej forme. Doručené elektronické rozhodnutie do schránky má rovnaký právny účinok akoby bolo doručované v listinnej forme. Doručenie v tomto prípade potvrdzuje elektronická doručenka zasielaná do schránky.

V prípade záujmu o poradenstvo k dopadom na procesy vašej firmy ako aj o  možnosti automatizácie elektronickej  komunikácie nás prosím kontaktujte na: sales@ipdap.sk

Čítajte viac

AUTOSALÓN 2018 Bratislava

Čítajte viac

Reklama

Odborný garant portálu

Vyhľadávanie

 
  rozšírené vyhľadávanie

Prihlásenie

Meno
Heslo
    Strata hesla

Kooperačná burza

VYSKÚŠAJTE

Linky


Čítajte viac